Etui na rower na telefon 6 cali

Etui na rower dla telefonu 6 cali wydaje się niezbędnym akcesorium dla osób, które posiadają smartfon w takim rozmiarze, a jednocześnie dużo poruszają się na rowerze. W ostatnich latach przyzwyczailiśmy się, że telefon mamy zawsze przy sobie, a zerkanie, czy nie pojawiło się nowe powiadomienie, tak weszło nam w krew, że stało się praktycznie odruchem bezwarunkowym.

Choć możemy się przy tym obyć bez dodatkowych sprzętów, poniżej postaramy się odpowiedzieć na pytanie…

Dlaczego warto kupić etui na rower na telefon 6 cali?

Wyciąganie i wkładanie telefonu do kieszeni podczas jazdy na rowerze może być równie niebezpieczne dla naszego urządzenia, jak i dla nas. Nietrudno wyobrazić sobie sytuację, gdy chcemy sprawdzić godzinę, sięgamy po smartfona, a ten z hukiem rozlatuje się na chodniku. Lub jeszcze gorzej, kierowanie tylko jedną ręką sprawia, że w porę nie zareagujemy na zagrożenie, które może nas spotkać na drodze i w najlepszym wypadku przez kolejne dni będziemy leczyć kontuzje, zamiast czerpać przyjemność z jazdy.

Rozwiązaniem okazuje się stabilny uchwyt-etui na telefon 6 cali, który zamontujemy na kierownicy naszego roweru.

Etui rower na telefon 6 cali
Etui rower na telefon 6 cali / Jakie etui wybrać? Gdzie kupić najlepsze? Cena, opinie i ranking

Do czego wykorzystujemy telefon na rowerze?

Twierdzenie, że kiedy jedziemy na rowerze, nie potrzebujemy korzystać z naszego telefonu, jest sporym nadużyciem. Smartfon, dzięki modułowi GPS i odpowiednim aplikacjom, może pełnić rolę rowerowego licznika. Zapisuje trasę, którą przejechaliśmy, czas przejażdżki, oblicza średnią prędkość i orientacyjną ilość spalonych kalorii, co pozwoli rozsądnie zaplanować treningi oraz ocenić swoje postępy.

Kiedy wybieramy się w nieznane trasy, telefon 6-calowy w uchwycie rowerowym pozwala na korzystanie z nawigacji, dzięki czemu unikniemy zgubienia się. W sytuacjach awaryjnych, bez problemu możemy zerknąć na wyświetlacz, by sprawdzić, kto do nas dzwoni, ale rozmawiać oczywiście musimy za pomocą zestawu słuchawkowego, na przykład wykorzystującego Bluetooth.

Etui na telefon 6 cali na rower a bezpieczeństwo

Jadąc na rowerze, nigdy nie zapominaj, że najważniejsze jest Twoje bezpieczeństwo. O ile sprawdzenie godziny czy korzystanie ze smarfona jako z nawigacji nie stanowi większego zagrożenia, o tyle już pisanie wiadomości lub inne działania, odciągające Twoją uwagę od tego, co dzieje się na drodze mogą okazać się tragiczne w skutkach.

Co więcej, korzystanie z urządzenia podczas jazdy może skutkować nałożeniem mandatu w wysokości do 200zł – tak, na rowerze też nie wolno tego robić!

Aby dojechać do domu w jednym kawałku i uchronić się przed mandatem, zaopatrz się w etui na rower na telefon 6-calowy.

Etui na telefon 6 cali na rower
Etui na telefon 6 cali na rower / Jakie najlepsze? Ranking, opinie i cena

Jak wygląda etui na rower na telefon 6 cali?

Takie etui pozwala na wygodne zamocowanie telefonu o przekątnej 6 cali do kierownicy roweru. Rozmiarem jest dopasowane do naszego urządzenia i zapewnia stabilne, bezpieczne przewożenie telefonu, a jednocześnie ciągły podgląd na ekran.

Na rynku dostępne są etui na telefon 6 cali na rower w dwóch wariantach: odkrytym oraz wodoodpornym.

Pierwsze z nich po prostu trzyma telefon w ryzach, a między ekranem smartfonu a naszym palcem nie ma żadnej fizycznej bariery. Z kolei wodoodporne etui na telefon 6 cali sprawia, że urządzenie jest chronione przed warunkami atmosferycznymi, w tym przed deszczem, więc zapobiega zalaniu. Z drugiej strony, pokrycie ekranu przezroczystą folią PCV czasem może powodować gorszą reakcję na dotyk.

Dodatkowe funkcje w etui na telefon 6 cali do roweru

Choć etui rowerowe na telefon wydaje się gadżetem, do którego trudno wpakować dodatkowe funkcje, to producenci niektórych modeli się postarali. Dla wymagających użytkowników przygotowano akcesoria wyposażone dodatkowo w odtwarzacz MP3, umożliwiający słuchanie muzyki, lub też w nawigację, niezależną od smartfona.

Jakie jest najlepsze etui na telefon 6-calowy na rower?

Jest kilka kryteriów, które musimy wziąć pod uwagę, kupując dobry uchwyt rowerowy na telefon 6 cali. Najważniejsze z nich to solidne mocowanie, które zapewni bezpieczeństwo, a jednocześnie nie porysuje ramy roweru i boków telefonu. Z naszego doświadczenia wynika, że najtańsze uchwyty nie utrzymają tak dużego, a co za tym idzie ciężkiego sprzętu. Dobrze, jeżeli etui na telefon łatwo się montuje, w końcu nikt nie lubi szarpania się ze sprzętem, gdy tyle tras rowerowych jest jeszcze do odkrycia. Dobre etui na telefon 6 cali posiadają szerokie możliwości regulacji: ułożenie poziome lub pionowe, regulowane położenie ramienia, pochylenie urządzenia.

Na koniec, warto sprawdzić, ile czasu zajmuje nam wyjęcie telefonu z naszego etui. To ważne, bo możemy znaleźć się w sytuacji, gdy będziemy musieli szybko wydobyć urządzenie.

Pokrowiec rowerowy na telefon 6 cali
Pokrowiec rowerowy na telefon 6 cali

Cena etui rowerowego na telefon 6 cali

Najtańsze etui na rower na telefon 6 cali kosztują się w okolicach 15 złotych, jednak mogą nie spełnić naszych oczekiwań. Jeśli okaże się, że tanie modele są dla nas zbyt mało solidne i podczas ich używania nie odczuwamy komfortu, który powinny zapewniać, możemy sięgnąć po modele ze średniej półki cenowej. Za około 50 złotych kupimy już solidne etui rowerowe na telefon. Warto wspomnieć, że cena najdroższych modeli może sięgać nawet 200zł – choć zazwyczaj wtedy etui jest połączone z wygodną sakwą do przewożenia drobnych przedmiotów, takich jak portfel czy klucze.

Gdzie kupić etui rowerowe na telefon 6 cali?

Sklepy rowerowe i markety z artykułami RTV często mają w swojej ofercie etui na telefon na rower. Jedyne, na co trzeba zwrócić uwagę, to czy nasz smartfon się do nich zmieści.
Oto kilku producentów etui rowerowych na telefon o przekątnej ekranu 6 cali: Roswheel, Forever, Extreme Style, Baseus i inni.

Dobre etui rowerowe na telefon 6 cali – opinie

Jesteśmy bardzo ciekawi, jak Wy przewozicie swoje telefony o przekątnej ekranu 6 cali w trakcie wycieczek rowerowych. Korzystacie z etui, czy pozostajecie przy kieszeni? Czekamy na Wasze opinie w komentarzu.

Etui na telefon 6 cali na rower / Ranking

Etui rowerowe na telefon to niedrogi gadżet, który zapewni komfort i bezpieczeństwo korzystania z telefonu wszystkim miłośnikom kolarstwa. Jeżeli stoisz właśnie przed zakupem odpowiedniego akcesorium, sprawę powinien rozjaśnić ranking najchętniej kupowanych etui na telefon do roweru, który dla Ciebie przygotowaliśmy.

Jakie etui rower na telefon 6 cali wybrać? Czekamy na opinie na forum.

Dodaj komentarz