Rower dla 6 latka 20 cali

Rower dla 6-latka 20 cali to świetny pretekst, by wyciągnąć nasze dziecko na dwór! Większość maluchów w tym wieku zaznała już uroków techniki i często przekłada zabawę telefonem czy tabletem nad ruch na świeżym powietrzu. A nawet jeśli nie, dobry rower dla 6-latka 20 cali pozwoli mu się cieszyć zabawą na zewnątrz jeszcze bardziej. Sześcioletnie dziecko śmiało może się poruszać rowerem do szkoły czy do kolegów, oczywiście pod okiem rodzica, dzięki czemu nie narzeka na bolące nóżki i pozwala nam zrezygnować z transportu publicznego lub samochodu na krótkich odcinkach.

Powodów, dla których warto przemyśleć taki zakup, znajdziemy mnóstwo, i jesteśmy pewni, że Wy też moglibyście dołożyć kolejne. Zajmiemy się innym zagadnieniem – odpowiemy na pytanie, jaki rower dla 6-latka 20 cali jest najlepszy i czym się kierować przy zakupie. Zapraszamy do lektury.

Co wyróżnia rower dla 6-latka 20 cali?

Zacznijmy od tego, co to jest rower dla 6-latka 20 cali. Darujemy sobie jednak słownikową definicję – dla wszystkich oczywistym jest, że mówimy o dwuśladzie dedykowanym przede wszystkim sześcioletnim dzieciom. Posiada on koła dwudziestocalowe, czyli mające około 50 centymetrów średnicy. Są one idealnym wyjściem w przypadku dzieci mających powyżej 125 centymetrów wzrostu, dlatego dedykujemy je przede wszystkim wyższym sześciolatkom.

Rower dla 6-latka 20 cali
Rower dla 6-latka 20 cali / Opinie, cena i ranking najlepszych

Rower dla 6-latka 20 cali – z bocznymi kółkami czy bez?

Boczne kółka to kwestia, która rozpala dyskusje wśród rodziców. Jedni podnoszą, że to właśnie dzięki nim dziecko może się nauczyć pedałowania i opanować strach przed upadkiem. Drudzy twierdzą, że rower dla 6-latka 20 cali z bocznymi kółkami sprawia, że dziecko w przyszłości nie będzie potrafiło utrzymać równowagi na zwykłym jednośladzie. Warto jednak wypośrodkować obie te opinie i brać pod uwagę przede wszystkim potrzeby swojego dziecka.

Zobacz też:

Wszystko, co zrobimy z rozsądkiem i z poszanowaniem dla emocji naszej pociechy, będzie w porządku. Dobry rower dla 6-latka 20 cali może mieć boczne kółka, jeśli nasze dziecko dotąd jeździło na rowerku trójkołowym i boi się, że upadnie. Dobrze jednak, by były one zamontowane w taki sposób, by nie stykały się w ziemią, lecz znajdowały się nieco ponad nią. W razie czego ochronią przed upadkiem, ale nie blokują tylnego koła i pozwalają dziecku samemu balansować na rowerze dla 6-latka 20 cali – przynajmniej do pewnego stopnia. Jeśli natomiast nasza pociecha poinformuje nas, że chce spróbować jazdy bez bocznych kółek, nie reagujmy lękiem, lecz entuzjazmem.

Rower dla 6-latka 20 cali a bezpieczeństwo

Owszem, rower dla 6-latka 20 cali jest wyższy niż te dotychczas używane. Może się nam wydawać, że upadek dziecka w tej sytuacji jest niezwykle groźny i będziemy robić wszystko, by do tego nie dopuścić, ale musimy pamiętać, że upadki to naturalny element nauki. Zamiast więc drżeć o dziecko, zachowajmy rozsądek oraz zasady bezpieczeństwa. Jeśli to pierwsze doświadczenie naszej pociechy na dwóch kółkach, zacznijmy od jazdy na miękkim terenie, na przykład równym trawniku, boisku tartanowym, itd. Na pewno znajdziemy odpowiednie miejsce w okolicy.

Sprawdź również:

Zamiast upierać się przy bocznych kółkach, zadbajmy o to, by nasza pociecha zawsze i bezwzględnie zakładała na rower dla 6-latka 20 cali kask, a najlepiej także ochraniacze. Warto wyrabiać ten nawyk już od najmłodszych lat. Oprócz tego, stale rozmawiajmy o przepisach, zasadach bezpieczeństwa i zdrowego rozsądku. Chodzi o to, by przygotować dziecko do samodzielności i do tego, by dbało o siebie samo, a nie by stale je kontrolować.

Jaki rower dla 6-latka 20 cali
Jaki rower dla 6-latka 20 cali wybrać i kupić?

Jaki rower dla 6-latka 20 cali jest najlepszy?

Wiemy już, jaki rozmiar kół w tego typu pojeździe najbardziej nam pasuje, jednak poza nim pod uwagę powinniśmy wziąć także inne kwestie. By wybrać najlepszy rower dla 6-latka 20 cali, rozważmy też takie kwestie, jak:

  • Kształt,
  • Rama,
  • Przerzutki i funkcje.

Kształt roweru dla 6-latka 20 cali

Przyjęło się, że dziewczynki wybiorą rower dla 6-latka 20 cali z ramą wygiętą ku dołowi, tak by łatwiej było na niego wsiadać, również w spódniczce. Jest to tak zwana damka. Chłopcy natomiast częściej korzystają z rowerów o prostej ramie, której poprzeczka znajduje się dość wysoko. Pamiętajmy jednak, że nie jest to sztywny podział. Jeśli naszemu synowi łatwiej wsiada się na damkę, śmiało można zdecydować się na taki rower dla 6-latka 20 cali – występuje on także w chłopięcych kolorach.

Może Cię zainteresować:

Rama roweru dla 6-latka 20 cali

Poza kształtem ramy, liczy się także jej wykonanie. Najlepszy rower dla 6-latka 20 cali posiada ramę aluminiową. Konstrukcja jest może nieco mniej wytrzymała, niż w przypadku ramy stalowej, a także trochę droższa – pozostaje za to znacznie lżejsza. W przypadku dzieci, które nie są jeszcze nawykłe do prowadzenia sporych ciężarów, każdy kilogram ma znaczenie, więc tego typu różnice wpływają na komfort użytkowania. Rower dla 6-latka 20 cali aluminiowy jest też bardziej odporny na korozję. Co do rozmiaru ramy, warto przymierzyć różne opcje i zdecydować się na tę, która pasuje do proporcji ciała dziecka, gdyż dane dla wzrostu są tylko orientacyjne.

Przerzutki i funkcje w rowerze dla 6-latka 20 cali

Niezaprzeczalnie dobry rower dla 6-latka 20 cali musi być prosty w obsłudze. Nie oznacza to jednak, że należy wybrać model pozbawiony wszelkich ciekawych funkcji i rozwiązań. Jedną z najbardziej przydatnych opcji jest mechanizm przerzutkowy, który pozwala dopasować przełożenie, czyli opór, do ukształtowania terenu. Najlepiej, jeśli mechanizm ten jest osłonięty przed uszkodzeniem, podobnie zresztą jak sam łańcuch. Miłym dodatkiem będzie także dzwonek, koszyk oraz bagażnik. Zadbajmy też o szeroki zakres regulacji kierownicy i siodełka – dzięki temu rower dla 6-latka 20 cali będzie rósł wraz z dzieckiem, nie narażając nas na dodatkowe koszty.

Zobacz również:

Gdzie kupić rower dla 6-latka 20 cali?

Chyba nikogo nie zaskoczymy podpowiedzią, że najlepszy rower dla 6-latka 20 cali znajdziemy przede wszystkim w dobrych sklepach rowerowych. Możemy sprawdzić też niektóre markety z AGD, a także sklepy internetowe – warto jednak przymierzyć podobny model na żywo. Jeśli chodzi o producentów, do najpopularniejszych należą na przykład Romet, Kross, Accent, Kellys, Electra, Indiana i inni.

Najlepszy rower dla 6-latka 20 cali
Najlepszy rower dla 6-latka 20 cali

Cena roweru dla 6-latka 20 cali

Ile kosztuje rower dla 6-latka 20 cali? Cena tego prezentu to kwestia, która zaprząta głowę rodziców, i nic dziwnego – przecież musimy przygotować odpowiedni budżet. Na jaki więc wydatek się szykować? Najtańszy model to koszt około 250 złotych. Najdroższy może kosztować nawet około 3 tysiące złotych, jednak rozsądnym wydaje się budżet nieco mniejszy – wszak dziecko i tak dość szybko wyrośnie z roweru dla 6-latka 20 cali.

Rower dla 6-latka 20 cali / Ranking najlepszych

A może trafiliście do nas w poszukiwaniu konkretnych propozycji? W takim razie nie możemy Was zawieść! Przygotowaliśmy ranking najlepszych rowerów dla 6-latka 20 cali. Z pewnością pomoże Wam on w podjęciu decyzji podczas kolejnych zakupów.

Dodaj komentarz