Rower dla 8 latka 20 cali

Rower dla 8-latka 20 cali może być świetnym pomysłem na prezent z okazji pierwszej komunii, urodzin, świąt czy Dnia Dziecka, zwłaszcza dla aktywnego malucha. Szczególnie dzieci, które pobierają naukę szkolną, potrzebują ruchu. Przez większość dnia w szkole spędzają czas nieruchomo w ławce, a po powrocie kusi je telewizor, komputer czy smartfon. Rodzic, poprzez odpowiedni zakup, może zachęcić swoją pociechę do wyjścia na dwór i dać jej motywację, żeby potrenować jazdę na rowerze. Taki zakup to też pretekst do wspaniałych, rodzinnych wycieczek krajoznawczych.

Zastanowimy się dziś wspólnie, jaki rower dla 8-latka 20 cali jest najlepszy i co go charakteryzuje. Podpowiemy też, na co jeszcze zwracać uwagę przy zakupie oraz gdzie go znaleźć. Zapraszamy do lektury.

Co wyróżnia rower dla 8-latka 20 cali?

Dziecko w wieku 8 lat jeździ już na zwykłym rowerze z pedałami, najczęściej bez bocznych kółeczek. Jest w stanie sprawnie utrzymać równowagę i koordynować ruchy kierownicy z trasą, jaką widzi przed sobą. Wciąż jednak jest to tylko dziecko i potrzebuje roweru dostosowanego pod swoją anatomię. Rower dla 8-latka 20 cali posiada dość niskie, dwudziestocalowe koła, co czyni go idealnym rozwiązaniem dla dzieci w wieku od 7 do 9 lat. Trzeba jednak pod uwagę brać nie wiek, a wzrost naszej pociechy, a zwłaszcza proporcje jej ciała. Przyjmuje się, że jest to opcja idealna dla dzieci, których wewnętrzna długość nogi wynosi od 54 do 65 cm.

Rower dla 8-latka 20 cali
Rower dla 8-latka 20 cali / Jaki wybrać? Cena, ranking najlepszych, opinie

Jaki rower dla 8-latka 20 cali wybrać i kupić?

Nie tylko rozmiar kół jest ważny przy wyborze. By zdecydować się na najlepszy rower dla 8-latka 20 cali, musimy wziąć pod uwagę także takie kwestie, jak:

  • Rozmiar ramy,
  • Kształt,
  • Hamulce,
  • Przełożenie,
  • Regulacje,
  • Akcesoria.

Zobacz też:

Rower dla 8-latka 20 cali a rozmiar ramy

By jak najlepiej dopasować rower dla 8-latka 20 cali do dziecka, najlepiej byłoby wziąć je ze sobą na przymiarki – czasem jednak jesteśmy zmuszeni wybrać odpowiedni egzemplarz bez udziału naszej pociechy. Najważniejsze wtedy jest zmierzenie wewnętrznej długości nogi, od pachwiny aż do środka stopy. Na tej podstawie będziemy mogli podjąć decyzję i wybrać egzemplarz, który zapewni dziecku optymalną pozycję. Jeżeli chodzi o rozmiar ramy, najczęściej wybór obejmuje:

  1. 11 cali – około 50 cm wewnętrznej długości nóg;
  2. 12 cali dla 56 cm wewnętrznej długości nóg,
  3. 13 cali w przypadku 58 cm długości nóg.

Kształt ramy w rowerze dla 8-latka 20 cali

Niezwykle ważny jest także typ roweru dla 8-latka 20 cali, o którym decyduje przede wszystkim kształt ramy. Najpopularniejsze są rowery miejskie. Kiedyś przyjmowało się, że ten dla chłopców powinien posiadać wysoką, prostą ramę, z kolei ten dla dziewcząt był wygięty ku dołowi. Obecnie niczym dziwnym nie jest kupno tak zwanej damki dla chłopczyka – wygodniej się na nią wsiada. Jeżeli natomiast rower dla 8-latka 20 cali ma być częściej eksploatowany, również w trudnym terenie, polecamy wybrać rower górski.

Sprawdź także:

Hamulce w rowerze dla 8-latka

Najpopularniejsze typy hamulców w rowerze dla 8-latka 20 cali to v-brake lub tarczowe. Jeśli nasze dziecko jeszcze niezbyt dobrze radzi sobie z koordynacją rąk i nóg, można zrezygnować z hamulców w manetkach, z których w krytycznym momencie nie zdoła skorzystać. Dla bezpieczeństwa lepiej wtedy wybrać hamulec nożny – zatrzymywanie odbywa się poprzez przyciśnięcie pedałów do tyłu.

Jaki rower dla 8-latka 20 cali
Jaki rower dla 8-latka 20 cali wybrać i kupić?

Przełożenie w rowerze dla 8-latka 20 cali

Dziecko w tym wieku może już nauczyć się dopasowywania przełożeń do stylu jazdy. Odbywa się to za pomocą przerzutek. To niezwykle przydatna funkcja, ponieważ pozwala na pokonywanie nawet dużych wzniesień, jakie niewątpliwie napotkamy podczas wycieczek rowerowych. Dobry rower dla 8-latka 20 cali posiada mechanizm przerzutkowy, który może umożliwiać nawet 5-8 przełożeń.

Regulacje w rowerze dla 8-latka 20 cali

Kolejna istotna kwestia to możliwość regulacji. Owszem, ramę i koła musimy dobrać do wzrostu dziecka, ale przecież nie kupujemy roweru dla 8-latka 20 cali na krótki okres, lecz na kilka lat do przodu. Dziecko w tym wieku intensywnie rośnie i producenci to uwzględniają. Na rynku możemy znaleźć modele, które rosną wraz z naszą pociechą, ponieważ można w nich podnieść zarówno siodełko, jak i kierownicę. Dzięki temu dziecko chętnie jeździ na rowerze dla 8-latka 20 cali, nie garbi się i nie pogłębia ewentualnych wad postawy.

Może Cię zainteresować:

Jaki rower dla 8-latka 20 cali jest najlepszy? Akcesoria

W co jeszcze może być wyposażony najlepszy rower dla 8-latka 20 cali? Bardzo praktycznym rozwiązaniem okazuje się taka drobnostka, jak osłona na łańcuch. Dzięki temu nie ryzykujemy, że sznurówki dziecka czy jego ubranie wplątają się w mechanizm, powodując awarię lub niebezpieczną sytuację, a w najlepszym razie – plamy ze smaru, które trudno wyprać. Niezbędnymi akcesoriami są także kask oraz oświetlenie, zarówno z przodu, jak i z tyłu do roweru dla 8-latka 20 cali często dołączony jest bagażnik i koszyk na niezbędne rzeczy, a także dzwonek ostrzegawczy.

Gdzie kupić rower dla 8-latka 20 cali?

Jak łatwo zgadnąć, dobry rower dla 8-latka 20 cali kupimy między innymi w dobrze wyposażonych sklepach rowerowych, gdzie możemy przymierzyć wybrane modele. W razie braku takiej możliwości, dobrym wyborem może się okazać sklep internetowy. Producenci rowerów dla 8-latka 20 cali to na przykład Puky, Woom, Romet, Btwin, Indiana, Giant i inni.

Zobacz też:

Cena roweru dla 8-latka 20 cali

Nim kupimy odpowiedni model, musimy zastanowić się nad swoim budżetem. Cena roweru dla 8-latka 20 cali może być na tyle różna, że każdy znajdzie opcję, na którą go stać. Najtańszy egzemplarz kosztuje już około 250 zł, podczas gdy cena najdroższego może przekraczać 3000 zł.

Najlepszy rower dla 8-latka 20 cali
Najlepszy rower dla 8-latka 20 cali

Rower dla 8-latka 20 cali – opinie

Zakup pierwszego, czy nawet drugiego roweru to wielkie wydarzenie. Jak to wyglądało u Was i czy udało Wam się trafić na odpowiedni model? Na co Wy polecacie zwracać uwagę? Niecierpliwie czekamy na opinie o rowerach dla 8-latka 20 cali.

Rower dla 8-latka 20 cali / Ranking najlepszych

W przypadku bezpieczeństwa i wygody swojego dziecka warto zaufać doświadczonym rodzicom. By jednak nie marnować czasu na przeglądanie for i grup dyskusyjnych, możecie wykorzystać do tego nasz ranking najlepszych rowerów dla 8-latka 20 cali.

Dodaj komentarz