Rower miejski dla chłopca

Rower miejski dla chłopca to popularny pomysł na prezent na komunię, urodziny, różnego rodzaju święta. kupujemy go także bez okazji, w końcu chcemy, by nasze dziecko rozwijało się fizycznie i chętnie przebywało na świeżym powietrzu. Co więcej, dobry rower miejski dla chłopca jest też bardzo praktycznym prezentem, ponieważ nasze dziecko może przemieszczać się z miejsca na miejsce, odwiedzać kolegów czy dojeżdżać w ten sposób do szkoły.

Pozostaje tylko jedna, można powiedzieć kluczowa kwestia – wybór odpowiedniego modelu. To bardzo ważne dla wygody naszej pociechy, dlatego przygotowaliśmy poniższy poradnik. Podpowiadamy, jaki rower miejski dla chłopca jest najlepszy, a także czym się kierować przy zakupie. Wskazujemy ciekawe rozwiązania, przydatne funkcje i konkretne modele, dlatego już teraz zapraszamy do lektury.

Co wyróżnia rower miejski dla chłopca?

Miasto, czy też szeroko pojęty teren zabudowany, również na wsi, to miejsce, w którym można się poruszać niemal każdym rowerem. Zarówno górski, jak i szosowy doskonale sobie poradzą. Jeśli jednak trasy, które robi nasz chłopiec, obejmują głównie takie miejsca, warto zakupić właśnie rower miejski dla chłopca? Dlaczego? Co go wyróżnia spośród innych?

Rower miejski dla chłopca
Rower miejski dla chłopca / Opinie, ranking najlepszych i cena

Gdy tylko zaczniemy się orientować w dostępnych możliwościach, szybko zauważymy, że dobry rower miejski dla chłopca jest znacząco cięższy od pozostałych. Dzieje się tak dlatego, że nie służy on do skakania czy pokonywania trudnego terenu, w lesie, w górach czy skate parkach. Jest on przeznaczony do poruszania się po ulicach, chodnikach oraz ścieżkach rowerowych, dlatego w tym przypadku stawiamy na solidną konstrukcję oraz maksimum wygody użytkownika. Dobry rower miejski dla chłopca pozwala przybrać wygodną, wyprostowaną pozycję, a także przewozić wiele potrzebnych rzeczy.

Zobacz też: Rower miejski damski do 1000 zł

Dlaczego warto kupić rower miejski dla chłopca?

O zaletach roweru miejskiego dla chłopca wspomnieliśmy już we wstępie. W miarę, jak nasze dziecko rośnie, chciałoby więcej swobody i niezależności. Dla rodzica ciągłe wożenie dziecka może być uciążliwe, a podróż komunikacją miejską bywa zawodna, czasem wręcz niebezpieczna. Dobry rower miejski dla chłopca to idealne rozwiązanie – nasza pociecha będzie chętnie korzystać z nowego nabytku, może sama pojechać do kolegów czy do szkoły. Ważne też, że rower miejski dla chłopca jest w pełni ekologiczny, bo napędzamy go siłą mięśni, nie wymaga ładowania, a serwis jest na tyle tani, że można powiedzieć, iż jeździmy za darmo.

Jaki rower miejski dla chłopca wybrać i kupić?

Skoro słowa wstępu już za nami, wybieramy najlepszy rower miejski dla chłopca! Jest to niezwykle ważne, ponieważ od tego, czy jazda będzie komfortowa, zależy, czy nasza pociecha chętnie będzie korzystała z roweru. By jak najlepiej dopasować konkretny model do potrzeb naszego chłopca, zwróćmy uwagę na takie kwestie, jak:

  • Koła,
  • Rama,
  • Regulacje,
  • Przerzutki,
  • Dodatki.

Sprawdź także: Rower dla 7 latka 20 cali

Koła w rowerze miejskim dla chłopca

Pierwsza kwestia, od której powinniśmy zacząć selekcjonowanie godnych uwagi modeli, to rozmiar roweru miejskiego dla chłopca. W dużej mierze wpływa na niego rozmiar kół, dlatego warto poświęcić mu kilka słów. Zacznijmy od tego, że im większe koła, tym mniejszy wysiłek wkładamy w jazdę, a także sprawniej pokonujemy wyboje i nierówności. Dlatego już w przypadku kilkuletniego dziecka, które przekroczyło 120 centymetrów wzrostu, warto postawić na 24-calowe koła. Chłopiec, który przekracza około 145 centymetrów, może już jeździć na kołach 26-calowych, natomiast w przypadku wyjątkowo wysokich dzieci warto przemyśleć wysokie nawet jak na osobę dorosłą koła 28-calowe. A mniejsze maluchy? Rower miejski dla chłopca, który nie przekracza 120 centymetrów wzrostu, powinien mieć koła w rozmiarze 20 cali.

Jaki rower miejski dla chłopca
Jaki rower miejski dla chłopca wybrać i kupić?

Rama roweru miejskiego dla chłopca

Oprócz kół, niezwykle ważna w rowerze miejskim dla chłopca jest dobra rama. Najczęściej wykonuje się ją z aluminium, które jest niezwykle lekkie, a jednocześnie wytrzymałe. Stalowa rama może być dla chłopca zbyt ciężka. W przeciwieństwie do dziewczynek, młodzi chłopcy rzadziej wybierają ramę obniżaną na środku, raczej stawiają na proste, dość wysokie rozwiązania. Jeśli jednak chcemy ułatwić naszemu małemu użytkownikowi wsiadanie, nic nie stoi na przeszkodzie, by kupić mu damkę w neutralnym kolorze – podział na płcie jest jak najbardziej umowny.

Może Cię zainteresować: Rower miejski dla dziewczynki 24 cale

Regulacje w rowerze miejskim dla chłopca

Poza rozmiarem kół, który jako-takim regulacjom nie podlega, mamy możliwość dopasować dobry rower miejski dla chłopca do jego wzrostu. Zwykle wybieramy go w momencie, gdy wciąż jeszcze przybywa dziecku centymetrów, dlatego dobrze, by rower rósł razem z nim. Najlepszy rower miejski dla chłopca powinien posiadać regulację zarówno siedzenia, jak i kierownicy, i to w jak największym zakresie. Kiedy go kupujemy, dopasowana wysokość powinna znajdować się jak najniżej, by pozostawić naszej pociesze jak największy margines.

Przerzutki w rowerze miejskim dla chłopca

Czy dobry rower miejski dla chłopca musi mieć przerzutki? Nie bez powodu rodzice tak rzadko wybierają rowery jednobiegowe. Unikamy ich, ponieważ są bardzo trudne w użytkowaniu, zwłaszcza na terenie, gdzie jest wiele wzniesień. Rower sześcio- lub ośmio-biegowy okazuje się bardziej uniwersalny, ponieważ możemy dopasować przełożenie do właśnie pokonywanego terenu. Warto więc wybrać taką opcję. Idealnie, jeśli mechanizm przerzutkowy jest w pełni zakryty, ponieważ to zapobiega jego uszkodzeniom czy korozji.

Jaki rower miejski dla chłopca jest najlepszy? Dodatki

Co jeszcze wyróżnia najlepszy rower miejski dla chłopca? Bardzo ważnym rozwiązaniem, wpływającym na bezpieczeństwo, jest oświetlenie. Powinno się znajdować zarówno z przodu, jak i z tyłu. Najlepiej, jeśli ładuje się podczas jazdy. Często przydaje się też dzwonek, a także bagażnik oraz kosz na kierownicę. Jeśli rower miejski dla chłopca ich nie posiada, upewnijmy się przynajmniej, że ma miejsca do ich zamocowania. Pozwalają one bezpiecznie przewieźć większe bagaże.

Zobacz również: Rower miejski na komunie dla dziewczynki

Gdzie kupić rower miejski dla chłopca?

Zakupy w sklepie internetowym to fantastyczna sprawa, jednak w przypadku roweru miejskiego dla chłopca polecamy odwiedzić stacjonarne sklepy rowerowe i sportowe. Dlaczego? By przymierzyć przynajmniej podobne do wybranego modele i dopasować je do proporcji ciała naszego dziecka. Znajdziemy tam cały przekrój różnych producentów: Romet, Fogo, Goetze, Riverside, Vermont i innych.

Najlepszy rower miejski dla chłopca
Najlepszy rower miejski dla chłopca

Cena roweru miejskiego dla chłopca

Jakich kwot możemy się spodziewać w tych miejscach? Cena roweru miejskiego dla chłopca zależy przede wszystkim od jakości wykonania, rodzaju zastosowanych rozwiązań, a także renomy producenta. Najtańszy rower miejski dla chłopca kupimy już za mniej niż 200 zł. Najdroższy może nas kosztować nawet kilka tysięcy złotych.

Rower miejski dla chłopca – opinie

Niezależnie od budżetu, tego typu pojazd musi po prostu dobrze odpowiadać potrzebom dziecka, być trwały i bezpieczny. Jesteśmy ciekawi, czy Wam udało się znaleźć takie właśnie idealne modele. Jeśli tak, to jakie? Dajcie znać w sekcji komentarzy – czekamy na opinie o rowerach miejskich dla chłopców!

Rower miejski dla chłopca / Ranking najlepszych

Nie tylko Wy macie do polecenia konkretne modele – my też takie przygotowaliśmy! Brak doświadczenia nie musi być przeszkodą na drodze do najlepszego wyboru. Wystarczy bowiem sprawdzić nasz ranking najlepszych rowerów miejskich dla chłopców i spośród poniższych propozycji wybrać tę, która najbardziej nam odpowiada.

Dodaj komentarz