Rower miejski dla dziewczynki

Rower miejski dla dziewczynki to nie tylko okazja do zachęcenia naszej pociechy do uprawiania sportu, lecz przede wszystkim źródło przedniej rozrywki, a także całkiem funkcjonalny środek transportu. Jak w każdej grupie produktów, tak i tutaj znajdziemy zarówno lepsze, jak i gorsze opcje. Te drugie niestety mogą zniechęcić, dlatego powinniśmy się porządnie przyłożyć do zakupu. Zresztą, każdy chce dla swojej pociechy jak najlepiej, z drugiej jednak strony wolelibyśmy nie rujnować domowego budżetu.

Na szczęście można połączyć wszystkie oczekiwania. W jaki sposób? Tego dowiecie się przy okazji lektury poniższego poradnika. Podpowiadamy w nim, jaki rower miejski dla dziewczynki jest najlepszy, a także udowadniamy, że odpowiedzią nie zawsze jest najdroższy model na sklepowej półce.

Co wyróżnia rower miejski dla dziewczynki?

Można powiedzieć, że jest to już kultowy prezent na komunię, a także na inne okazje. Dobry rower miejski dla dziewczynki jest przeznaczony dla dzieci, które potrafią już posługiwać się pedałami i jednocześnie są w stanie opanować kierownicę oraz patrzeć przed siebie. Kiedy dokładnie to następuje? Niektóre dzieci są na taki zakup gotowe już w wieku trzech lat, inne dopiero wtedy, gdy zaczną chodzić do szkoły.

Rower miejski dla dziewczynki
Rower miejski dla dziewczynki / Opinie, cena i ranking najlepszych

Co jednak wyróżnia rower miejski dla dziewczynki? Jest on przeznaczony do poruszania się po ulicach lub chodnikach, a przynajmniej w miarę równym terenie (w przeciwieństwie do roweru terenowego). Świetnie się więc sprawdzi, by dojechać do koleżanki, do sklepu czy do szkoły. Posiada on nieco inną konstrukcję od roweru przeznaczonego dla chłopców.

Zobacz też: Rower miejski damski do 600 zł

Rower miejski dla dziewczynki a rower dla chłopca

No właśnie, co płeć ma do wyboru roweru? W przypadku najmłodszych dzieci, jeżdżących na małych rowerkach, różnice są przeważnie znikome, ale już w przypadku kół powyżej 20 cali można je zauważyć, i bynajmniej nie chodzi wyłącznie o różnice w kolorystyce czy wzornictwie. Rower miejski dla dziewczynki jest delikatniejszy i lżejszy w konstrukcji, w porównaniu do rowerów dla chłopców. Posiada także odpowiednio wygiętą ramę, która ułatwia wsiadanie oraz zsiadanie, nawet w spódniczce.

Jaki rower miejski dla dziewczynki wybrać i kupić?

Zakup, który teraz planujemy, może zaważyć na wygodzie naszej pociechy w najbliższym czasie. Najlepszy rower miejski dla dziewczynki zależy od wieku dziecka, jego budowy, potrzeb, a także naszych możliwości finansowych. By to wszystko spiąć ze sobą, musimy zwrócić uwagę na takie kwestie, jak:

  • Wymiary,
  • Konstrukcja,
  • Wyposażenie,
  • Bezpieczeństwo,
  • Design.

Sprawdź także: Rower miejski dla seniora

Wymiary roweru miejskiego dla dziewczynki

W przypadku tej cechy roweru miejskiego dla dziewczynki nie ma uniwersalnych odpowiedzi. Musimy dobrać wymiary i rozmiar kół zależnie od wzrostu naszego dziecka, ale także proporcji ciała. Dzieci o tym samym wzroście, ale na przykład krótszym tułowiu a dłuższych nogach będą potrzebowały innego roweru niż dziewczynki o krótszych nogach i długim tułowiu. Najlepszą opcją jest więc przymiarka, niekoniecznie upatrzonego modelu, ale przynajmniej takiego zbliżonego wymiarami.

Jaki rower miejski dla dziewczynki
Jaki rower miejski dla dziewczynki wybrać? Co wziąć pod uwagę?

Jak to się rozkłada w praktyce? Dziewczynki poniżej 4 lat zwykle używają rowerków biegowych, których koła mają od 15 do 20 cali. Jeśli zaś chodzi o rower miejski dla dziewczynki powyżej 5 lat, będzie on miał koła od 22 cali w górę. Są one zwykle pompowane. Upewnijmy się, że na najniższej pozycji siodełka dziecko bez kłopotu dosięga całymi stopami do podłoża, a kierownicę ma ustawioną w taki sposób, że jego ramiona są rozluźnione. Sprawdźmy też, czy rowerek da się jeszcze powiększyć w miarę, jak nasza pociecha będzie rosnąć. Nie kupujmy zbyt dużego, niewygodnego roweru na zapas – to duży błąd rodziców, który może się przyczynić do problemów z postawą i niechęci do jazdy na rowerze.

Konstrukcja roweru miejskiego dla dziewczynki

Dobry rower miejski dla dziewczynki pozwala przyjąć wygodną pozycję podczas jazdy, zachować odpowiednio wyprostowane plecy poprzez przesunięcie kierownicy bliżej użytkownika, a także wygodne zgięcie w kolanach. Jego konstrukcja powinna być solidna, by nawet przy przypadkowym najechaniu na dziurę nie doszło do poważnej awarii. Zadbajmy też o to, by rower miejski dla dziewczynki posiadał sprawną amortyzację – jest to szczególnie ważne, biorąc pod uwagę stan polskich dróg.

Może Cię zainteresować: Rower miejski do 500 zł

Wyposażenie roweru miejskiego dla dziewczynki

Co jeszcze wyróżnia rower miejski dla dziewczynki? Producenci zadbali o odpowiednie wyposażenie, które usprawnia normalne użytkowanie roweru i sprawia, że staje się on bardziej praktyczny. Możemy tu wymienić na przykład błotniki, zapobiegające ochlapaniu małej rowerzystki błotem, a także koszyk przedni i bagażnik z tyłu. Te z kolei pozwolą przewieźć na przykład plecak, zakupy, bez obciążania kierownicy, a więc i zmniejszenia poziomu bezpieczeństwa.

Bezpieczeństwo roweru miejskiego dla dziewczynki

A skoro już przy tej kwestii jesteśmy, najlepszy rower miejski dla dziewczynki powinien także dbać o bezpieczeństwo naszej pociechy. Podstawą, na którą warto zwrócić uwagę, jest oświetlenie. Dużym atutem byłoby połączenie go z dynamo, co oznacza rzadszą konieczność ładowania. Stosowna lampka musi się znaleźć zarówno z przodu, jak i z tyłu. Zwróćmy też uwagę na obecność odblasków w bocznych częściach roweru miejskiego dla dziewczynki – dzięki temu będzie widoczna nawet dla kierowcy z drogi poprzecznej. Chyba nie musimy dodawać, że najlepszy rower miejski dla dziewczynki ma także sprawne hamulce?

Zobacz również: Rower miejski do 1000 zł

Jaki rower miejski dla dziewczynki jest najlepszy? Design

Ostatnia kwestia, na którą warto zwrócić uwagę, to wygląd roweru miejskiego dla dziewczynki. Zwłaszcza młodsze dziecko chętniej będzie z niego korzystać, jeśli rower wyda mu się atrakcyjny. Nie znaczy to oczywiście, że musi być różowy czy ozdobiony postaciami z bajek – musimy wybrać design pod gust naszej pociechy. Unikajmy jednak rowerów białych czy jasnokremowych – szybko się przebarwiają i widać na nich praktycznie każdą plamkę.

Gdzie kupić rower miejski dla dziewczynki?

Zakup roweru miejskiego dla dziewczynki to wspaniała przygoda, jeśli tylko odpowiednio się do niego przygotujemy. Najlepiej wybrać się do sklepu rowerowego, gdzie mamy możliwość przymierzyć wybrane modele. Możemy też sprawdzić ofertę sklepów internetowych, zwłaszcza gdy już zrobimy wstępne rozeznanie. Wśród producentów znajdziemy na przykład Vermont, Goetze, Dawstar, MBM, Fogo, Plumbike i innych.

Najlepszy rower miejski dla dziewczynki
Najlepszy rower miejski dla dziewczynki

Cena roweru miejskiego dla dziewczynki

Ile kosztuje rower miejski dla dziewczynki? Cena oczywiście zależy od naszych oczekiwań, a rozpiętość jest bardzo duża. Najtańszy model, zwłaszcza na wyprzedaży, kupimy już za około 300 zł. Z kolei najdroższy może kosztować nawet 2500 zł.

Rower miejski dla dziewczynki – opinie

Dajcie znać, w jakim wieku Wasze dzieci nauczyły się jazdy na rowerze i na jakich modelach aktualnie jeżdżą? A może będzie to Wasz pierwszy tego typu zakup? Liczymy na owocną wymianę doświadczeń i czekamy na opinie o rowerach miejskich dla dziewczynek.

Rower miejski dla dziewczynki / Ranking najlepszych

By jeszcze bardziej pomóc Wam w podjęciu decyzji, przygotowaliśmy ranking najlepszych rowerów miejskich dla dziewczynki. Znajdziecie w nim propozycje polecane zarówno przez dzieci, jak i ich rodziców.

Dodaj komentarz