Rower miejski dla kobiety

Rower miejski dla kobiety jest doskonałym rozwiązaniem, które pomoże zadbać o kondycję, da pretekst do aktywności na świeżym powietrzu i pozwoli sprawnie się przemieszczać nawet na kilkunastokilometrowych odcinkach. Sprawdza się zwłaszcza w dużych miastach w godzinach szczytu, gdyż pozwala ominąć korki i cieszyć się płynną jazdą. Można połączyć przyjemne z pożytecznym i dojeżdżać tak na przykład do pracy czy na zakupy. Lista zalet roweru miejskiego dla kobiety jest długa, jednak by w pełni się z nich cieszyć, musimy dokonać przemyślanego wyboru.

Łatwiej powiedzieć niż zrobić? Nic z tych rzeczy! Wszystko stanie się jasne i proste po lekturze poniższego poradnika. Podpowiadamy, jaki rower miejski dla kobiety jest najlepszy, czym się charakteryzuje i jak go wybrać.

Co wyróżnia rower miejski dla kobiety?

Zacznijmy od tego, że dobry rower miejski dla kobiety to tak zwana damka. Chodzi o wszystkie te modele, które posiadają ramę wygiętą w kierunku podłoża w taki sposób, by ułatwić wsiadanie. Jest to bardzo ważne zwłaszcza wtedy, kiedy podróżujemy w spódniczce. Dodatkowo, rower miejski dla kobiety nie musi mieć tak wytrzymałej konstrukcji, jak rower górski czy terenowy. Z kolei od roweru szosowego różni się tym, że nie musimy jechać pochylone, lecz możemy się wyprostować i przyjąć naturalną pozycję.

Rower miejski dla kobiety
Rower miejski dla kobiety / Opinie, cena i ranking najlepszych

Rower miejski dla kobiety a dla mężczyzny

Czym się różni dobry rower miejski dla kobiety od modelu dedykowanego dla mężczyzny? Producenci stosują szereg usprawnień, które uwzględniają kobiecą anatomię. Obniżona rama to tylko jedno z nich – obniża ona sztywność całej konstrukcji, ale hej, przecież to model do jazdy po chodnikach, ścieżkach rowerowych czy drogach, w ostateczności po trawie, a nie po lesie czy innym nierównym terenie. Nie jest więc narażony na takie obciążenia, jak inne rodzaje rowerów.

Zobacz też: Rower miejski dla dziewczynki 26 cali

Kolejna sprawa, która odróżnia rower miejski dla kobiety od tego dla panów, to konstrukcja, a dokładnie – odległość kierownicy od siodełka. Kobiety mają bowiem krótsze ręce, więc musi być ona mniejsza, by zapewniać komfortową pozycję. Ważną kwestią pozostaje także damskie siodełko, które uwzględnia rozstaw kobiecych kości kulszowych. Mniejsza masa roweru czy jego design to tylko wisienka na torcie.

Jaki rower miejski dla kobiety wybrać i kupić?

Dobry rower miejski dla kobiety może być doskonałym pomysłem na prezent, również takim, który zrobimy sobie same. Warto jednak dobrać go do swojej anatomii, możliwości i potrzeb. W tym celu zwróćmy uwagę na takie kwestie, jak:

  • Materiały,
  • Rozmiar,
  • Koła i opony,
  • Dodatkowe atuty.

Sprawdź także: Rower miejski do 1500 zł

Rower miejski dla kobiety a materiały

Z czego jest zrobiony najlepszy rower miejski dla kobiety? To zależy od naszych preferencji i budżetu. Najtańszy, a jednocześnie bardzo wytrzymały okazuje się rower z ramą stalową. Jest on jednak nawet o kilka kilogramów cięższy, a to przekłada się na większy wysiłek, który musimy wkładać w napędzanie, czy też prowadzenie takiej konstrukcji. Na codziennych trasach lepiej sprawdza się model z ramą aluminiową. Jest ona lżejsza i bardziej odporna na rdzę. Z kolei siodełko powinno być pokryte materiałem, który się nie wyciera, nie przykleja do skóry, a jednocześnie nie chłonie wilgoci. W przeciwnym razie, gdybyśmy pozostawili rower na deszczu i później chcieli na niego wsiąść, czekałaby nas niemiła niespodzianka.

Jaki rower miejski dla kobiety
Jaki rower miejski dla kobiety wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Rozmiar roweru miejskiego dla kobiety

Wiele rzeczy jesteśmy w stanie zredukować za pomocą regulacji wysokości siedziska oraz kierownicy. Istotne różnice warto jednak wziąć pod uwagę już na etapie zakupu. Warto więc wybrać dobry rower miejski dla kobiety do swojego ciała. Najpopularniejszy sposób uwzględnia wyłącznie nasz dokładny wzrost – jest to dobra, ale czasem nie dość dokładna metoda. Jej zaletę stanowi fakt, że wzrost uwzględniają praktycznie wszystkie tabele producentów. Ludzie jednak mają różne proporcje ciała, dlatego warto kierować się nie wzrostem, lecz długością nóg. Mierzymy ją od kroku do śródstopia po wewnętrznej stronie nogi.

Może Cię zainteresować: Rower miejski dla dziewczynki

Koła i opony w rowerze miejskim dla kobiety

Niezwykle ważną kwestią pozostają koła, które także mają wpływ na wysokość roweru miejskiego dla kobiety. Najbardziej popularna opcja to koła 26-calowe, idealne dla pań niskich i średniego wzrostu. Warto jednak zastanowić się nad kołami 28-calowymi. Co prawda ważą one więcej, ale pozwalają na mniejszą ilość obrotów pedałami, a także sprawniej pokonują nierówności. Zwróćmy uwagę, jakie opony są na nich założone. Szersze zapewnią nam lepszą stabilność i przyczepność nawet w trudnych warunkach, jednak generują większy opór. Dobrym rozwiązaniem są bieżniki typu semi-slick, gładkie na środku i klockowate na brzegach.

Jaki rower miejski dla kobiety jest najlepszy? Atuty

Co jeszcze wyróżnia rower miejski dla kobiety? Jednym z bardzo praktycznych rozwiązań są przerzutki, które pozwalają dobrać przełożenie do aktualnie pokonywanego terenu i łatwiej pokonać wzniesienia. Najlepiej wybrać rower 6- lub 8-biegowy z zakrytym mechanizmem przerzutkowym. Również łańcuch powinien posiadać osłonę, która nie tylko zapobiega go przed niszczeniem pod wpływem czynników atmosferycznych, ale też zapobiega wkręcaniu się ubrań w mechanizm. Sporymi atutami, wyróżniającymi najlepszy rower miejski dla kobiety, są koszyk, bagażnik, dzwonek oraz oświetlenie.

Zobacz również: Rower miejski damski do 600 zł

Gdzie kupić rower miejski dla kobiety?

Najlepszym wyborem, gdy planujemy zakup roweru miejskiego dla kobiety, będzie oczywiście sklep rowerowy. To tam mamy możliwość skorzystać z porady specjalistów i sprawdzić na własnej skórze różne opcje. Dobrym wyborem będzie także sklep internetowy, jednak tam musimy przy dobieraniu rozmiaru kierować się tabelką dedykowaną dla konkretnego modelu, a nie ogólną. Wśród producentów rowerów miejskich dla kobiet znajdziemy na przykład Romet, MBM, Electra, Baravus, Dawnstar, Le Grand i innych.

Najlepszy rower miejski dla kobiety
Najlepszy rower miejski dla kobiety

Cena roweru miejskiego dla kobiety

Ile kosztuje rower miejski dla kobiety? Cena to nie zawsze wyznacznik jakości, ale w wielu przypadkach może nam sporo o niej powiedzieć. A rozpiętość jest całkiem duża. Najtańsze rowery tego typu kupimy już za około 300 zł. Najdroższe? Mogą kosztować nawet 5000 zł i więcej! Wszystko więc zależy od tego, jaki przeznaczymy budżet.

Rower miejski dla kobiety – opinie

Z pewnością macie już jakieś doświadczenia dotyczące podobnych środków transportu. Do czego wykorzystujecie lub zamierzacie wykorzystywać rower? Czekamy na opinie o rowerach miejskich dla kobiet w sekcji komentarzy!

Rower miejski dla kobiety / Ranking najlepszych

Nie chcemy na siłę wytaczać własnych ścieżek i wolimy podążać po czyichś śladach, sięgając po sprawdzone i przetestowane opcje? Bardzo rozsądnie, zwłaszcza że z zestawieniem konkretnych propozycji, które dla Was przygotowaliśmy, jest to niezwykle łatwe. Sprawdźcie nasz ranking najlepszych rowerów miejskich dla kobiet.

Dodaj komentarz