Rower miejski dla seniora

Rower miejski dla seniora staje się coraz częściej i chętniej kupowanym gadżetem wśród osób starszych mieszkających w mieście. W obecnych czasach występuje tendencja na zdrowy styl życia, dbanie o siebie, w każdym wieku, także jako senior. W końcu w tym wieku szczególnie należy dbać o swoje zdrowie. Często też nogi nie wykazują takiego posłuszeństwa, by wszędzie chodzić pieszo i taki rower może okazać się dobrym transportem. Wszędzie dotrzemy szybko i bezpiecznie, na świeżym powietrzu, bez stania w korkach i jeszcze zaoszczędzimy na biletach komunikacji miejskiej.

Zatem jaki rower miejski dla seniora wybrać? Na co zwrócić uwagę? Jakie parametry będą idealne dla osób w starszym wieku? Jeśli szukacie odpowiedzi na pytania, my je dla Was mamy w naszym najnowszym poradniku. Wiele ważnym i przydatnych informacji, a także ciekawostek w jednym miejscu. Zapraszamy Was do lektury i zapoznania się z rankingiem najlepszych.

Jaki rower miejski dla seniora wybrać i kupić?

Dobry rower miejski dla seniora wymaga od nas przemyślenia. Przede wszystkim zastanówmy się, jakie parametry by nas interesowały, co będzie nam potrzebne. Mamy wiele możliwości, więc warto sprawdzić dokładnie, co oferują producenci. Zwróćmy uwagę na kilka istotnych elementów:

  1. teren jazdy,
  2. waga,
  3. rama,
  4. kierownica,
  5. hamulce i przerzutki,
  6. koła.
Rower miejski dla seniora
Rower miejski dla seniora / Ranking, cena i opinie

Teren jazdy a rower miejski dla seniora

Jak wskazuje nazwa rower miejski dla seniora jest przeznaczony głównie do jazdy w mieście. Oznacza to, że najbardziej nadaje się do jazdy po prostych drogach, takich jak są w miastach, betonowych, kostkowych, ale nie leśnych, ciężkich z wieloma utrudnieniami. Z nierównymi drogami taki rower zwyczajnie sobie nie poradzi. Jest on delikatny, ma dobrej jakości koła, ale nie są one tak wytrzymałe, ani duże. Ten rodzaj służy do jazdy do sklepu, po parku, do kościoła, do lekarza, do przyjaciół i rodziny. Ma zastąpić nam komunikację miejską. A ich konstrukcja idealnie wpasowuje się w design dużych miast.

Polecamy: Rower miejski do 500 zł

Waga roweru miejskiego dla seniora

Rower miejski dla seniora są delikatne, mniejsze, niż te tradycyjne i lekkie. Pamiętajmy, że osoby starsze mają słabsze kości zatem nie mają tyle siły co osoby w kwiecie wieku. Szczególnie, gdy mówimy o kobietach. Nie inwestujmy wiec w ciężki gadżet, którego potem nikt nie uniesie, a samo ciągnięcie go będzie dla nas problemem. Na szczęście jest wiele modeli, które idealnie się wpasowują w kryteria. Zwykle są wykonane z lekkiego aluminium, który może wynosić średnio 12 kg. Jednak zawsze sprawdzajmy przed zakupem dokładną wagę.

Rama roweru miejskiego dla seniora

Rama w rowerze miejskim dla seniora to jeden z ważniejszych elementów, który należy sprawdzić przed zakupem. To rama odpowiada za komfort podczas jazdy i za lekkość roweru. Mamy rurę, która jest umocowana pionowo do siodełka, a to sprawia, że siedzimy bliżej kierownicy. Nasza sylwetka jest wtedy bardziej wyprostowana i nie garbimy się. Ważny jest też materiał, z którego została wykonana. Najczęściej jest to lekkie aluminium, które mimo wszystko jest wytrzymałe. Ramy mogą się nieco od siebie różnić. Warto je sprawdzić i porównać odpowiedni dla siebie w stacjonarnym sklepie.

Kierownica w rowerze miejskim dla seniora

Innym ważnym elementem w rowerze miejskim dla seniora jest jego kierownica. Jest ona dość charakterystyczna i z jej wyglądu uzyskała nazwę „jaskółka”. Jest bowiem umocowana dość wysoko, dzięki czemu udaje nam się utrzymać wyprostowaną pozycję ciała. Do tego posiada specjalne wygięcie, przypominające skrzydła jaskółki. Taki odpowiednie wyprofilowanie również dobrze wpływa na nasz kręgosłup i prawidłową postawę ciała.

Jaki rower miejski dla seniora
Jaki rower miejski dla seniora – opinie, cena, ranking

Hamulce i przerzutki w rowerze miejskim dla seniora

Ważnymi elementami w rowerze miejskim dla seniora są przede wszystkim hamulce i przerzutki. Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, a trzeba. Zwykle w nowszych modelach takich rowerów znajdziemy przerzutki wbudowane w kierownicę. Dlatego też często możemy liczyć na automatyczne ustawienia ich. Co do liczby możliwości zmian przerzutów to zależy ona od danego modelu. Minimum to trzy.

Hamulce natomiast są znacznie bardziej zaawansowane w nowszych modelach. To na przykład główne szczękowe lub rolkowe. Te dwa rodzaje zwiększają bowiem nasz bezpieczeństwo. Są dokładniejsze, lepiej zamontowane i są solidne. Można wiec powiedzieć, że jest to bardzo intuicyjne urządzenie, które nie tylko wspomaga nasz rozwój, poprawia pozycję ciała, pozwala zaoszczędzić na biletach, to jeszcze daje nam rozrywkę i bezpieczeństwo.

Zobacz też: Rower miejski do 1000 zł

Koła w rowerze miejskim dla seniora

Każdy rower miejski dla seniora posiada koła, jedno z przodu i drugie z tyłu. Oba są tej samej wielkości. Nie są one zbyt duże, gdyż nie muszą radzić sobie z trudną rasą. Jak wskazuje nazwa jest to rower miejski, zatem nie ma zbyt wielu przeszkód. Najczęściej mają do 26 cali. Wybierzmy jednak dobry materiał kół, bo nigdy nie jesteśmy do końca pewni, na co możemy natrafić. Ani na jaką pogodę. Wybierzmy takie które dadzą nam poczucie bezpieczeństwa.

Najlepszy rower miejski dla seniora

Najlepszy rower miejski dla seniora to taki, który jest odpowiedni dopasowany poprzez parametry i dodatki. Powinien zatem spełniać nasze oczekiwania i być dobrze dobrany. Pamiętajmy, ze senior nie ma tyle siły, więc musi być to lekki gadżet, ale jednocześnie wytrzymały. Z nie za wysoką ramą, wygodnym siedzeniem i dopasowaną kierownicą. A także w fajnej cenie, gdyż seniorzy nie zawsze mają wysoką emeryturę. Na szczęście mamy wiele modeli do wyboru, zatem z pewnością każdy znajdzie coś co będzie do niego pasować i będzie najlepsze.

Gdzie kupić rower miejski dla seniora?

Dobry rower miejski dla seniora kupimy przede wszystkim w sklepach rowerowych choć czasem mogą też znaleźć się w dużych marketach. Wybierając sklep stacjonarny możemy porównać dostępne modele, a nawet przetestować je oraz poprosić o pomoc doradcę klienta. Duży wybór mamy w sklepach internetowych, lecz tu pozostaje nam tylko opis produktu.

Najlepszy rower miejski dla seniora
Najlepszy rower miejski dla seniora

Do chętnie wybieranych producentów należą: Dawstar, Goetze, Elpos, Kross Trans, Jobobike, Monteria i inni.

Cena roweru miejskiego dla seniora

Ile może kosztować rower miejski dla seniora? Pamiętajmy, że nawet za niewiele możemy mieć całkiem dobrą jakość. Oczywiście cena zależy od wielu czynników, od nas natomiast zależy, ile chcemy wydać Najtańsze zaczynają się od 500 zł Oczywiście ich cena wzrasta nawet do 2000 zł za rower.

A może: Trenażer rowerowy ?

Rower miejski dla seniora – opinie

Jaki Waszym zdaniem powinien być najlepszy rower miejski dla seniora? Jakie parametry, cechy i funkcje powinien mieć? Co skłoniło Was do zakupu? Jaki model polecacie? Z czego jesteście zadowoleni? Kiedy najczęściej z niego korzystacie?

Rower miejski dla seniora / Ranking najlepszych

Osoby starsze chętnie lubią wychodzić na spacery, muszą też robić zakupy, wychodzić do lekarza. Nie zawsze jednak lubi tłoczyć się w komunikacji miejskiej i starć w korkach, zwłaszcza, gdy pogoda dopisuje. Dlatego też may dla Was rozwiązanie. Oto nasz ranking najlepszych rowerów miejskich dla seniora. Znajdziecie w nim wiele polecanych modeli, sprawdzonych i idealnych dla osób starszych. Sprawdźcie opis i wybierzcie dla siebie to, co najlepsze.

Dodaj komentarz