Rower miejski do 1500 zł

Rower miejski do 1500 zł świetnie sprawdza się jako alternatywa dla samochodu. Zapewnia nam nie tylko rekreację, ale i środek komunikacji, zwłaszcza na małe i średnie dystanse. W wielu bogatych krajach z powodzeniem wypiera on samochody, upłynniając ruch i sprawiając, że nawet mieszkańcy dużych miast mogą się cieszyć czystym powietrzem. Jego zalety można mnożyć, jednak by w pełni ich czerpać, trzeba zacząć od wyboru właściwego modelu.

Ale co to oznacza? Czym powinien się wyróżniać taki jednoślad i na co koniecznie musimy zwrócić uwagę w sklepie? Zapraszamy do lektury poradnika, w którym podpowiadamy, jaki rower miejski do 1500 zł wybrać i kupić, a także na co możemy liczyć w tym budżecie.

Co wyróżnia rower miejski do 1500 zł?

Jak sama nazwa mówi, rower miejski do 1500 zł przeznaczony jest do poruszania się po mieście, czy też generalnie po ulicach, ścieżkach rowerowych czy nawet chodnikach. Śmiało można powiedzieć, że to najbardziej uniwersalny rodzaj roweru, jednak nie możemy zapominać, że nie jest on przeznaczony do przejażdżek off-roadowych, a do spokojnej jazdy po mieście. Zapewnia nam komfort i bezpieczeństwo.

Rower miejski do 1500 zł
Rower miejski do 1500 zł / Opinie, ranking najlepszych i cena

Charakterystyczną cechą roweru miejskiego do 1500 zł jest to, że siedzimy dość blisko kierownicy. Przez to możemy zachować wygodną pozycję i wyprostowaną sylwetkę. Dobry rower miejski do 1500 zł nie wymaga od nas umiejętności sportowych, a jedynie podstaw, ale jest dosyć ciężki. W jego przypadku bowiem producenci stawiają na komfort, a nie lekką konstrukcję czy zwinność.

Zobacz też: Rower miejski dla dziewczynki

Zalety roweru miejskiego do 1500 zł

Dlaczego warto zacząć swoją przygodę z rowerem miejskim do 1500 zł? Taki zakup pozwala się poruszać nawet na kilkunastokilometrowych odcinkach, jeździć do pracy, na zakupy czy do znajomych. Szczególnie chętnie korzystają z tego osoby młode, które jeszcze nie mają prawa jazdy lub własnego samochodu, ale także dorośli ludzie. Taki transport jest zupełnie darmowy, ponieważ do napędzania roweru miejskiego do 1500 zł używamy siły własnych mięśni. W ten sposób budujemy też swoją sylwetkę, pozbywamy się tkanki mięśniowej i dostarczamy sobie odpowiedniej dawki ruchu. To bardzo ważne w dobie, gdy często nie mamy czasu na ćwiczenia fizyczne.

Ale to nie wszystko – dobry rower miejski do 1500 zł jest też tańszy w utrzymaniu. Nie trzeba opłacić ubezpieczenia, przeglądu, a w skali roku serwis to w zasadzie groszowe sprawy. Dbamy w ten sposób także o ekologię, nie zatruwamy środowiska spalinami. Co więcej, możemy w ten sposób ominąć korki, jeśli wybieramy się gdzieś w godzinach szczytu.

Sprawdź także: Rower miejski damski do 600 zł

Jaki rower miejski do 1500 zł wybrać i kupić?

By jednak cieszyć się z tych wszystkich atutów i chętnie używać nowego nabytku, musimy dobrać go odpowiednio do swoich potrzeb. By ustalić, jaki jest najlepszy rower miejski do 1500 zł, zwróćmy uwagę na:

  • Płeć użytkownika,
  • Ramę,
  • Przerzutki,
  • Koła,
  • Amortyzację i akcesoria.

Płeć użytkownika a najlepszy rower miejski do 1500 zł

Jak się okazuje, pierwszą kwestią, na którą musimy zwrócić uwagę, jest płeć użytkownika. Dla panów dobry rower miejski posiada z reguły inaczej zbudowaną ramę. Poprzeczna część, łącząca kierownicę z siodełkiem, znajduje się dosyć wysoko. Jest tak z reguły dlatego, że panowie mają dłuższe nogi i łatwiej im wysoko je unieść, by wsiąść na rower.

Jaki rower miejski do 1500 zł
Jaki rower miejski do 1500 zł

Z kolei damski rower miejski do 1500 zł nazywany jest damką. Poprzeczna część, łącząca siodełko z kierownicą, znajduje się znacznie niżej, ponieważ jest odpowiednio wygięta. Sprawia to, że o wiele łatwiej nam wsiąść na rower. Wynika to nie tylko z mniejszego wzrostu pań, ale i z tego, że o wiele częściej noszą one spódnice, a wtedy wsiadanie na rower miejski do 1500 zł jest utrudnione. Niech jednak potoczna nazwa Was nie zmyli – z tak zwanych damek często chętnie korzystają też panowie ze względu na większą wygodę.

Rama roweru miejskiego do 1500 zł

Na początek skupiliśmy się na kształcie ramy roweru miejskiego do 1500 zł, ale ważna jest także jego konstrukcja i wytrzymałość. Musimy wziąć pod uwagę, że „damki” są nieco mniej wytrzymałe od rowerów męskich, jednak w niczym to nie przeszkadza. Nie jest to rower górski, który musi być zwinny i wytrzymywać duże obciążenia. Na wytrzymałość i jakość ramy wpływa materiał, z jakiego została wykonana. Pod tym względem najlepszy rower miejski do 1500 zł to ten z ramą stalową, odpowiednio zabezpieczoną przed korozją. Jest ona niezwykle mocna i przetrwa całe lata intensywnego użytkowania, ale niestety należy do wyższej półki cenowej, a także zwiększa ciężar całej konstrukcji. Z kolei rower miejski do 1500 zł z ramą aluminiową jest znacznie lżejszy.

Może Cię zainteresować: Rower miejski dla seniora

Rower miejski do 1500 zł z przerzutkami

Jednym z atutów najlepszych rowerów miejskich do 1500 zł są przerzutki. Jest to system, który pomaga nam dostosować opór pedałów do terenu i naszych preferencji. Na równym terenie lepiej wrzucić niższe przerzutki, wtedy możemy wykonać mniej obrotów, by pokonać ten sam dystans. Z kolei na wzniesieniach zmieniamy przerzutkę na wyższą. Łatwiej się wtedy kręci, ale za to musimy wykonać więcej obrotów. Najlepiej wybrać dobry rower miejski do 1500 zł z przerzutkami zamkniętymi w piaście. Jest on bardziej odporny na uszkodzenia mechaniczne.

Koła w rowerze miejskim do 1500 zł

W przypadku roweru miejskiego do 1500 zł z reguły mamy do czynienia z oponami miejskimi. Mają one dość płytki bieżnik i są wąskie, przez co nie nadają się do jazdy terenowej. Najpopularniejszy rozmiar kół stosowany w tego typu konstrukcjach to 26 cali. Dzięki temu rower jest bardziej kompaktowy i lżejszy. Jeśli jednak zależy nam na łatwiejszym pokonywaniu nierówności, osiąganiu większych prędkości, a także gdy nasz wzrost jest większy od przeciętnego, najlepszy rower miejski do 1500 zł może mieć koła 28-calowe.

Zobacz także: Rower miejski do 500 zł

Jaki rower miejski do 1500 zł jest najlepszy? Amortyzacja i akcesoria

Najlepszy rower miejski do 1500 zł wyposażony jest w wiele atutów, które zwiększają komfort jazdy i sprawdzają się w praktyce podczas codziennego użytkowania. Możemy tu wymienić przede wszystkim dobrą amortyzację, która na wyboistych, polskich drogach zapewnia nam o wiele większą wygodę. Atutem może być także bagażnik rowerowy, koszyk na kierownicy, a także błotniki, dzwonek czy oświetlenie zwiększające poziom bezpieczeństwa.

Gdzie kupić rower miejski do 1500 zł?

Pewnie zaskoczymy całą rzeszę czytelników, jeśli podpowiemy, że rower miejski do 1500 zł możemy kupić w sklepie… rowerowym. 😉 Warto odwiedzić także sklepy sportowe, jak również internetowe. Wśród producentów znajdziemy też polskie firmy, na przykład Romet, Kands, ale też inne, jak Carismo, Dallas i wiele innych.

Najlepszy rower miejski do 1500 zł
Najlepszy rower miejski do 1500 zł

Rower miejski do 1500 zł – opinie

Czy Waszym zdaniem w tej kwocie można kupić przyzwoity środek transportu? Do czego Wy zamierzacie go wykorzystywać lub już wykorzystujecie? Które modele polecacie? Czekamy na opinie o rowerach miejskich do 1500 zł.

Rower miejski do 1500 zł / Ranking najlepszych

Gdzie znaleźć świetnej jakości propozycje w przyzwoitych cenach? To nic trudnego, wystarczy sprawdzić nasz ranking najlepszych rowerów miejskich do 1500 zł! Uwzględniliśmy w nim tylko godne uwagi propozycje, dlatego możecie się nim kierować przy okazji najbliższych zakupów.

Dodaj komentarz