Rower miejski dla dziewczynki 26 cali

Rower miejski dla dziewczynki 26 cali jest świetnym rozwiązaniem, które pomoże nam zarazić naszą pociechę pasją do kolarstwa. Trzeba przyznać, że to popularny pomysł na prezent, zwłaszcza na komunię, ale też na urodziny, pod choinkę, z okazji dnia dziecka i przy innych uroczystościach. To nie tylko narzędzie rozrywki, ale przede wszystkim bardzo praktyczna rzecz, która ułatwi drogę do szkoły czy znajomych, a jednocześnie zachęci nasze dziecko do aktywności fizycznej.

Wiadomo, im lepszy rower, tym chętniej na nim jeździmy. Ta zasada dotyczy zwłaszcza pierwszego tego typu pojazdu w życiu dziecka. Jeśli będzie on nieodpowiedni, dziewczynka może się zrazić do jazdy na rowerze w ogóle. Dlatego właśnie zapraszamy do lektury poradnika, w którym podpowiadamy, jaki rower miejski dla dziewczynki 26 cali jest najlepszy.

Co wyróżnia rower miejski dla dziewczynki 26 cali?

Zacznijmy od wyjaśnienia, co to jest rower miejski dla dziewczynki 26 cali i co wyróżnia go spośród innych. W przeciwieństwie do roweru szosowego, ten typ pojazdu umożliwia przyjęcie wyprostowanej pozycji ciała, by zapewnić nam maksimum wygody. Jest on przystosowany przede wszystkim do stosunkowo twardych nawierzchni, jak droga, ścieżka rowerowa czy chodnik, choć poradzi sobie też na trawie lub innym niewymagającym terenie. Posiada także szereg wygód, ułatwiających praktyczne poruszanie się nim z miejsca na miejsce – o tym jednak wspomnimy w dalszej części artykułu.

Rower miejski dla dziewczynki 26 cali
Rower miejski dla dziewczynki 26 cali / Opinie, ranking najlepszych i cena

Rozmiar kół w rowerze miejskim dla dziewczynki 26 cali

Kolejna sprawa, która wyróżnia ten pojazd, to rozmiar kół. Jak zdążyliście się już domyślić, będą to koła 26-calowe. Jest to dość przeciętna wartość, polecana dla dziewcząt, nastolatek i niewysokich kobiet. Musimy pamiętać, że rozmiar kół wpływa na wysokość całej konstrukcji, ale też sposób jazdy. Na większych kołach jedzie się nieco łatwiej, gdyż sprawniej biorą one nierówności, a także potrzeba mniej ruchów pedałami, by pokonać tę samą odległość. Z drugiej strony, większe koła to mniejsza wygoda wsiadania, jak również wyższa cena elementów eksploatacyjnych – nie tylko ze względu na rozmiar, ale i mniejszą popularność.

Zobacz też: Rower miejski do 1500 zł

Zalety roweru miejskiego dla dziewczynki 26 cali

Dlaczego warto kupić rower miejski dla dziewczynki 26 cali? Dzięki niemu nasza pociecha może łatwo i szybko dotrzeć tam, gdzie potrzebuje, nawet jeśli dystans ten jest zbyt duży, by pokonać go piechotą. Może tak dojeżdżać do szkoły czy do koleżanek, omijając korki i nie płacąc za bilety. Ten środek transportu okazuje się także niezwykle ekologiczny. Dobry rower miejski dla dziewczynki 26 cali zapobiega nadprogramowym kilogramom, a obecnie panuje epidemia otyłości nie tylko wśród osób dorosłych, ale i wśród dzieci. Zachęca do ruchu, przebywania na świeżym powietrzu i odpowiedniej porcji aktywności fizycznej.

Jaki rower miejski 26 cali dla dziewczynki wybrać i kupić?

Pora wybrać najlepszy rower miejski dla dziewczynki 26 cali. By dopasować go pod gusta naszej pociechy, najlepiej przymierzyć go w sklepie i dać jej zdecydować, jednak już typując modele do przymierzenia, warto zwrócić uwagę na:

 • Ramę,
 • Przerzutki,
 • Bezpieczeństwo,
 • Atuty.
 • Rama w rowerze miejskim dla dziewczynki 26 cali

  Najważniejsza kwestia, która od razu rzuci nam się w oczy, to rama roweru miejskiego dla dziewczynki 26 cali. Najlepiej w tym przypadku postawić na sprawdzoną „damkę”, to znaczy kształt ramy dedykowany dla dziewcząt i kobiet. Jest ona wygięta, obniżona w taki sposób, że o wiele łatwiej się wsiada – nawet w spódnicy czy w sukiennice. Często nawet panowie korzystają z miejskich „damek”. Przez taką konstrukcję rama traci nieco na wytrzymałości, jednak w normalnych warunkach jazdy w niczym nam to nie przeszkadza.

  Sprawdź także: Rower miejski dla dziewczynki

  Druga ważna sprawa związana z ramą, to materiał jej wykonania. Najlepszy rower miejski 26 cali dla dziewczynki posiada ramę stalową. Jest ona niezwykle wytrzymała i odporna, ale musimy zauważyć, że ma sporą wagę. Dlatego jeśli nasza pociecha nie dysponuje zbyt dużą tężyzną fizyczną, lepiej sprawdzi się rower miejski dla dziewczynki 26 cali aluminiowy.

  Rower miejski dla dziewczynki 26 cali z przerzutkami

  Pod względem napędu możemy podzielić rowery miejskie dla dziewczynki 26 cali na jednobiegowe (bez przerzutek) i wielobiegowe. Te ostatnie najczęściej posiadają 3, 6, 7 lub 8 biegów. Po co nam właściwie ta funkcja? Ułatwia ona poruszanie się w różnorodnym terenie, o niejednolitym ukształtowaniu. Zasada jest taka, że im bardziej nierówny teren, tym więcej tych przerzutek powinno być. Mieszkając na równych terenach, można wybrać model 3-biegowy, ale już w górach lepiej sprawdzi się rower miejski dla dziewczynki 26 cali 8-biegowy. Przerzutki pozwalają dopasować napęd do pokonywanego terenu.

  Jaki rower miejski dla dziewczynki 26 cali
  Jaki rower miejski dla dziewczynki 26 cali jest najlepszy? Porównaj opinie, sprawdź rankingi

  Na przykład podjeżdżając pod wzniesienie możemy sprawić, że opór będzie mniejszy, za to my musimy wykonać więcej ruchów pedałami. Natomiast na płaskim terenie można zwiększyć opór i wykonywać mniej ruchów, by pokonać tę samą trasę. Jeśli wybierzemy rower miejski dla dziewczynki 26 cali jednobiegowy, może się okazać, że podjazd pod stromą górę stanie się niemożliwy z powodu zbyt dużego oporu, zwłaszcza w przypadku dzieci o małej sile fizycznej.

  Bezpieczeństwo roweru miejskiego dla dziewczynki 26 cali

  Nie musimy chyba mówić, że kupując rower miejski 26 cali dla dziewczynki, trzeba zadbać o bezpieczeństwo naszej pociechy? Ochraniacze i kask to elementy obowiązkowe podczas jazdy, nawet gdy wydaje nam się, że nasza pociecha jeździ ostrożnie. Uraz głowy w przypadku nawet niegroźnej wywrotki na rowerze może się okazać skrajnie niebezpieczny, a wręcz śmiertelny, o kończyny zresztą też warto zadbać. To jednak temat na zupełnie inny poradnik – dziś skupiamy się na samym rowerze.

  Może Cię zainteresować: Rower miejski damski do 600 zł

  Nowo zakupiony pojazd koniecznie powinien posiadać światła zarówno z przodu, jak i z tyłu, nawet jeśli zakładamy, że przynajmniej na razie nasza pociecha nie będzie jeździć po zmroku. Istotnym elementem bezpiecznego roweru miejskiego dla dziewczynki 26 cali są także odblaski, najlepiej z tyłu, z przodu i z boku, by był on widoczny także dla kierowców z dróg poprzecznych. Kolejna sprawa to sprawne hamulce, a także osłona na łańcuch – najlepiej pełna. Ta ostatnia nie tylko chroni łańcuch przed uszkodzeniem, ale i nas przed wciągnięciem ubrania.

  Jaki rower miejski dla dziewczynki 26 cali jest najlepszy? Atuty

  Na koniec skupmy się na dodatkowych atutach, które wyróżniają najlepszy rower miejski 26 cali dla dziewczynki. Niezwykle istotnymi elementami, wyróżniającymi konstrukcje do jazdy miejskiej, pozostają błotniki, a także bagażnik rowerowy czy koszyk. Te ostatnie umożliwiają bezpieczne, niewpływające na balans przewożenie zakupów czy plecaka. Dobry rower miejski dla dziewczynki 26 cali posiada także dzwonek, a mechanizm przerzutkowy jest zakryty i zabezpieczony specjalną osłoną. Najlepiej, jeśli linki hamulcowe i przerzutkowe poprowadzone są wewnątrz konstrukcji – to również pozytywnie wpływa na ich trwałość.

  Zobacz również: Rower miejski dla seniora

  Gdzie kupić rower miejski dla dziewczynki 26 cali?

  Szeroka oferta sklepów internetowych i niskie ceny, które tam znajdziemy, bardzo zachęcają do zakupu. Pamiętajmy jednak, że dobór na odległość jest niezwykle trudny. Jeśli chcemy skorzystać z tej opcji, warto przynajmniej najpierw w sklepie stacjonarnym przymierzyć i porównać podobne konstrukcje, a dopiero później podjąć ostateczną decyzję. Warto więc odwiedzić dobrze wyposażony sklep rowerowy. Producenci, oferujący rower miejski dla dziewczynki 26 cali, to na przykład Indiana, Romet, Kellys, Creme, Dallas, Cruiser i inni.

  Najlepszy rower miejski dla dziewczynki 26 cali
  Najlepszy rower miejski dla dziewczynki 26 cali

  Cena roweru miejskiego dla dziewczynki 26 cali

  Ile zatem kosztuje rower miejski 26 cali dla dziewczynki? Cena zależy od wielu czynników, warto więc najpierw zaplanować budżet, a dopiero później dopasować do niego swoje oczekiwania. Najtańsza konstrukcja to koszt około 300 zł. Najdroższa? Może sięgać nawet pułapu 10 tys. złotych!

  Rower miejski dla dziewczynki 26 cali – opinie

  W jakim wieku Wasze pociechy zaczęły jeździć na rowerze o takim właśnie rozmiarze kół? Czy traktowały to jako swego rodzaju oznakę dorosłości i przesiadka była dla nich wielkim wydarzeniem? Jesteśmy ciekawi Waszych doświadczeń i czekamy na opinie o rowerach dla dziewczynki 26 cali.

  Rower miejski dla dziewczynki 26 cali / Ranking najlepszych

  Niezależnie od budżetu czy oczekiwań, można spotkać tu zarówno lepsze, jak i gorsze opcje. My znaleźliśmy dla Was te szczególnie polecane i prezentujemy zestawienie konkretnych propozycji, po które warto sięgnąć. Przed zakupem koniecznie sprawdźcie nasz ranking najlepszych rowerów miejskich dla dziewczynki 26 cali.

  Dodaj komentarz